تبلیغات

گروه تبلیغات آرون متشکل از متخصصان تحصیل کرده در این حوزه، خدمات گسترده‌ای نظیر طراحی و برنامه‌ریزی تبلیغات (کمپین تبلیغاتی)، ارائه راهکار و پیشنهادات موثر و خلاقانه تبلیغاتی، پیشنهادات در زمینه انتخاب رسانه، نگارش متن و شعار تبلیغاتی و سایر خدمات مرتبط در این زمینه را با هدف اصلی “تاثیرگذار بودن و اثربخش بودن” ارائه می‌نماید. اینکه از بین ویژگی‌های متعدد تبلیغ نظیر خلاقانه بودن، زیبا بودن، تکنیکی بودن و سایر مشخصات، روی اثربخش بودن تاکید داریم، به رویکرد اصلی ما که هدف اصلی تبلیغات نیز هست برمی‌گردد: “فروش”. ما در آرون، تبلیغاتی که منجر به “فروش” یا “برندسازی” نشود را موفق نمیدانیم. از این رو با اشراف بر اصول بنیادین علم تبلیغات، برآنیم تا برنامه‌ریزی هدفمندی برای تبلیغات موثر محصولات و خدمات مشتریان خود انجام دهیم. این تبلیغات از فاز مطالعه درمورد سازمان و وضع موجود و نیز مشتریان آغاز شده، و با مراحل مختلفی نظیر برنامه‌ریزی و تعیین اهداف، بودجه‌بندی، انتخاب رسانه، تهیه پیش‌طرح، تدوین پیام تبلیغاتی، طراحی گرافیک و اجرا در رسانه‌های انتخاب شده ادامه می‌یابد.

از مهمترین ویژگی‌های برنامه‌های تبلیغاتی آرون، توانایی اجرا در رسانه‌های مختلف توسط خود مجموعه به منظور رعایت و نظارت بر یکپارچکی برنامه تبلیغاتی در تمامی محیط‌هاست. بطوریکه در یک پروژه، پس از تحقیقات بازار، ادامه روند کار، خواه در ساخت وبسایت یا فضای مجازی باشد یا طراحی بسته‌بندی، مدیریت برند، ساخت تیزر، تبلیغات نقطه فروش و یا هر محیط دیگر، با دقت فراوان به لحاظ اجرای منظم و صحیح برنامه تدوین شده اجرا می‌گردد تا از بروز چند سلیقه‌گی در اجرا جلوگیری شود.

انواع تبلیغات از نظر استراتژی

استراتژی تبلیغات معمولا بر اساس موقعیت محصول یا خدمت بر روی منحنی عمر انتخاب می‌گردد. بطور کلی این استراتژی‌ها عبارتند از:

1- تبلیغات آگاهی دهنده Advertising Informative: تبلیغاتی است برای اطلاع رسانی و آگاه ساختن مشتریان و خریداران درمورد محصول جدید یا ترکیبات تازه، جهت ساختن و ایجاد تقاضای اولیه مناسب

2- تبلیغات ترغیب کننده Persuasive Advertising: تبلیغاتی است برای ترغیب مشتریان و خریداران در مورد بهترین کیفیت و قیمت کالاها جهت تقاضاهای انتخابی مناسب

3- تبلیغات یادآوری کننده Reminder Advertising: تبلیغاتی است برای یادآوری و حفظ مشتریان و نیز تبلیغات برای خدماتی که ممکن است در آینده نیاز به آن احساس شود. نظیر بیمه و بانک.

4- تبلیغات تطبیقی یا مقایسه ای Comparative Advertising: تبلیغاتی است که بطور مستقیم یا غیرمستقیم کالا و مارک و نشانی را با یک یا چند مارک و نشان دیگر مورد مقایسه قرار می دهد.

5- تبلیغات تحکیم کننده Reinforcing Advertising: تبلیغاتی است برای تحکیم بهبود روابط با مشتریان کلیدی و همیشگی

اهداف تبلیغات

ما در آرون برنامه‌های تبلیغاتی را به فراخور هدف‌های مختلفی انجام می‌‌دهیم، اما بطور کلی این 3 هدف را بعنوان اهداف اصلی تبلیغات درنظر می‌گیریم:

الف ) ايجاد آگاهي در مورد شركت، ‌محصول يا خدمات موردنظر

ب) تشويق و ترغیب مردم نسبت به تست محصول يا خدمات گسترده و سعي در استفاده و خرید مجدد آن

ج) یادآوری

در واقع تبلیغات با اهداف گوناگونی انجام می‌گیرد که موارد ذکر شده مهمترین آنها بود. سایر اهداف ممکنه در تبلیغات عبارتند از: اطلاع‌رسانی و ایجاد جایگاه ذهنی، تغییر درک (بازسازی جایگاه ذهنی)، تقویت رفتارها، تثبیت جایگاه، ایجاد شوق در کارمندان و امور بازرگانی، تشویق به آزمایش برند، تاثیرگذاری، برانگیختن یک واکنش سریع، آفرینش موارد تاثیرگذار دلپذیر، رجزخوانی برای رقبا، یادآوری و … . پس از بررسی استراتژی و تدوین برنامه، با توجه به هدف یا اهداف تعیین‌شده، استراتژی‌های مناسب را اتخاذ می‌نماییم.

قالب‌های تبلیغاتی قابل ارائه

 • چاپی
 • مالتی‌مدیا
 • وبسایت و فضای مجازی
 • شبکه‌های اجتماعی
 • محیطی (تابلو، بیلبورد، استرابورد و …)
 • بسته‌بندی
 • بازارپردازی (مرچندایزینگ)
 • نقطه فروش (Sell Point)
 • تیزرهای تلویزیونی
 • عکاسی تجاری و تبلیغاتی
 • و …

برنامه‌های تبلیغاتی در آرون برای آنکه بطور موثر ارائه شود، بر پایه الگوی 5M طرح‌ریزی می‌گردد. این 5 مورد عبارتند از هدف (Mission)، پول و بودجه موردنیاز (Money)، تصمیم‌گیری درمورد پیام (Message)، انتخاب رسانه (Media) و نهایتا سنجش میزان اثربخشی (Measurement). دقت و ظرافت در برنامه‌ریزی و اجرای این آیتم‌ها که ماهیت هر کدام بسیار حیاتی است ضامن اجرای یک برنامه تبلیغاتی موفق خواهد بود. مثمرثمر بودن تبلیغات نتیجه اجرا و تصمیم‌گیری درست در این 5 مرحله است. تلاش ما بر این است که از عناصر، ابزارها و استراتژی‌های مختلف تبلیغاتی بطور موثر و کارا و بدور از راهکارهای مدگرایانه استفاده کنیم و با تحقیق در مورد بازار و سازمان شما و کسب اطلاعات لازم، مفیدترین و موثرترین استراتژی‌ها را برای برنامه تبلیغاتی شما تدوین نماییم.